– Nowa wypożyczalnia Biblioteki PWSZ w Głogowie oficjalnie otwarta!

W dniu Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 odbyło się oficjalne otwarcie nowej wypożyczalni biblioteki uczelnianej. W obecności licznych gości wstęgę przecięły: JM Rektor dr Katarzyna Rusak, Prorektor dr inż. Elżbieta Banaczyk oraz dyrektor Biblioteki PWSZ w Głogowie mgr Urszula Zięba.

Nasza nowa wypożyczalnia jest piękna i nowoczesna. Przebudowa i adaptacja pomieszczeń oraz ich wyposażenie zostało sfinansowane z dotacji, którą otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji i Nauki na realizację czterech zadań, w tym właśnie wypożyczalni. Jesteśmy uczelnią dostrzeganą przez Ministerstwo. W ostatnim roku otrzymaliśmy także dotację na program badawczo-naukowy i co dla nas bardzo ważne – zgodę na prowadzenie dwóch nowych kierunków studiów. Wiemy, że w naszych działaniach wspiera nas parlamentarzysta Ziemi Głogowskiej Poseł Wojciech Zubowski – powiedziała podczas otwarcia JM Rektor dr Katarzyna Rusak.

Wypożyczalnia powstała na parterze budynku głównego. Została urządzona na 200 metrach kwadratowych powierzchni. Sala z księgozbiorem połączona jest z przestronnym holem, w którym znajdziemy kameralne miejsce do odpoczynku. Za przeszkloną ścianą powstała sala dydaktyczna na 30 miejsc wyposażona w sprzęt multimedialny, która będzie służyć potrzebom całej Uczelni ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb biblioteki. Zbiory biblioteczne (35 tysięcy woluminów w 33 działach) chronione są technologią RFID. Wszystkie materiały zostały zabezpieczone kodami radiowymi, które razem z anteną nadawczo-odbiorczą (bramką) przy wejściu głównym, informują o nieautoryzowanej próbie wyniesienia książki poza teren biblioteki.

Zapraszamy do Galerii zdjęć

Back to top